Strona główna/Urząd/Aktualności/"Seniorzy z Zameczku" w Wojniczu i Tarnowie

"Seniorzy z Zameczku" w Wojniczu i Tarnowie

Aktualności 6 Lipca 2015

Grupa leszczyńskich seniorów działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach została zaproszona do Wojnicza i Tarnowa w woj. małopolskim. Celem wizyty była wymiana dobrych praktyk i zaprezentowanie osiągnięć leszczyńskiej grupy 50+.

 

Podczas trzydniowej wizyty, „Seniorzy z Zameczku”, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, zaprezentowali m.in. swój popisowy repertuar - „Kopciuszka po śląsku” oraz „Koncert Życzeń”.

Występy zostały niezwykle gorąco przyjęte przez publiczność. Dowodem uznania były podziękowania złożone seniorom oraz przedstawicielom OPS-u przez Dorotę Krakowską - zastępcę prezydenta Miasta Tarnowa.

"Seniorzy z Zameczku” uczestniczyli także w obchodach Gminnego Dnia Dziecka w Wojniczu. Śląski Kopciuszek także na twarzach dzieci wywołał uśmiechy. 

„Delegacja z Czerwionki-Leszczyn została bardzo gorąco przyjęta w każdym z odwiedzonych miejsc. Mieszkańcy Małopolski byli bardzo gościnni i serdeczni. Nasze występy kończyły się owacjami na stojąco. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie przedstawicielom gospodarzy. W Wojniczu i Tarnowie spędziliśmy niezapomniane chwile. Mamy nadzieję na dalszą współpracę” - deklarują seniorzy oraz pracownicy OPS w Czerwionce-Leszczynach. - Cały wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony Burmistrza Wiesława Janiszewskiego, wiceburmistrza Andrzeja Raudnera oraz Celiny Cymorek - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy okazali wsparcie dla naszych działań” - podkreślają seniorzy.

Przypomnijmy, że Ośrodek Pomocy Społecznej od kilku lat z ogromnymi sukcesami aktywizuje społeczność lokalną osób starszych i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

 

do góry