Strona główna/Urząd/Aktualności/"ORLIK 2012" OTWARTY

"ORLIK 2012" OTWARTY

Aktualności 30 Listopada 2009

W piątek (27.11.2009 roku) przy Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach odbyła się uroczystość otwarcia obiektu sportowego wybudowanego w ramach Rządowego Programu "Moje boisko Orlik 2012".

Obiekt składa się z dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią. Kompleks jest ogrodzony i oświetlony. Jedno z boisk przeznaczone jest do gry w piłkę nożną, drugie - wielofunkcyjne - służyć może do gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Na terenie kompleksu zbudowany został również budynek szatniowo-sanitarny.

- Zakończona inwestycja jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Jeszcze niedawno wydawało się, że tak nowoczesny obiekt może być tylko marzeniem – mówił burmistrz Wiesław Janiszewski. -Chciałbym, żeby ten kompleks służył nie tylko dzieciom i młodzieży z pobliskiej szkoły, ale wszystkim mieszkańcom osiedla – zachęcał burmistrz. - Bardzo cieszę się, że tak tłumnie Państwo uczestniczycie w otwarciu obiektu.

W uroczystości wzięła udział minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która poinformowała, że liczba Orlików wybudowanych w ramach rządowego programu do końca roku sięgnie tysiąca. - Muszę przyznać, że ten jest najładniejszy – powiedziała minister i nie kryła, że jest zauroczona miejscem w którym się znajduje. - Znam to osiedle familoków z fotografii i opisów, ale nie zdawałam sobie sprawy, że tutaj jest tak wspaniale. 

Jednym z zaproszonych gości był również piłkarz i trener piłkarski - Dariusz Dudek, który strzelając gola na nowym boisku zmierzył się z uczniem gimnazjum dzielnie walczącym na bramce. - Strzelać karnego na takim obiekcie to jest super sprawa. Podzielam opinię pani minister, że to najładniejszy Orlik – powiedział D. Dudek.

Uroczystość, mimo że przypadła na sam koniec listopada, odbyła się w pięknej aurze. 
Było ciepło i bardzo słonecznie. - To szczęśliwe boisko – komentowali zebrani goście.
Otwarcie obiektu uświetniła akademia, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3.

do góry