Strona główna/Urząd/Aktualności/"Misja iPad" i pełne wrażeń wakacje dzięki wsparciu ambasady

"Misja iPad" i pełne wrażeń wakacje dzięki wsparciu ambasady

Aktualności 11 Października 2016

Dzięki  przekazanemu przez Ambasadora RP w Królestwie Belgii Artura Harazima, czekowi na rzecz Placówek Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach dla dzieci w wysokości 5000 euro, wychowankowie mieli okazję przeżyć niezapomniane, pełne wrażeń wakacje.

„Postanowiliśmy otrzymane pieniądze przeznaczyć na wyjazd nad nasze piękne, polskie morze do Dźwirzyna. Prócz plażowania i morskich kąpieli, przeżyliśmy niezapomniany rejs statkiem „Wiking”, na którym każdy mógł poczuć się jak prawdziwy pirat. Zwiedziliśmy także latarnię morską w Kołobrzegu oraz inne atrakcje tego miasta. Odwiedziliśmy także wesołe miasteczko i kino. Nigdzie indziej tak wspaniale nie smakują gofry jak nad morzem” – relacjonują pełni emocji wychowankowie placówek.

Wszystkie te atrakcje umożliwiło otrzymane wsparcie, za które placówki w Czerwionce i Leszczynach są niezwykle wdzięczne. „Gdyby nie wspaniały gest Ambasadora RP, większość naszych podopiecznych w czasie wakacji zostałaby w domu” - podkreślają wychowawcy.

 

W lipcu i sierpniu wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego nie tylko wypoczywali, ale także dzielnie walczyli o przekazany przez Dominikę Szulc - Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli iPad, ufundowany przez internetowy portal polonijny www.niedziela.be.

Rywalizacja wychowanków polegała na zbieraniu punktów, przyznawanych według różnych  kryteriów m.in. za obecność, zachowanie, aktywność podczas zajęć.

Po zakończeniu "Misji iPad" i podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że zwycięzcą został Marek Kraska, który nagrodę odebrał z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandry Chudzik. Burmistrz postanowił nagrodzić także osoby, które zajęły kolejne miejsca - Krzysztofa Kraskę oraz Igora Szczęsnego.Przypomnijmy, że czek w wysokości 5 000 euro oraz iPad zostały w maju br. przekazane przez pochodzącego z Czerwionki Ambasadora RP w Królestwie Belgii - Artura Harazima na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego. Środki finansowe pozyskane zostały dzięki sponsorom Balu Polskiego 2016, organizowanego  przez Ambasadę RP w Brukseli oraz Polską Organizację Turystyczną.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni za przekazane środki na rzecz dzieci z naszej miejscowości. Było to dla nas bardzo miłe zaskoczenie – podkreślał burmistrz W. Janiszewski. - Wspaniały gest stanowi potwierdzenie zaangażowania w życie miasta, z którego pochodzi Ambasador Artur Harazim, jest także dowodem uznania dla efektów pracy działających tutaj placówek wsparcia dziennego”.

Wychowawcy świetlicy zadeklarowali wówczas przekazanie środków finansowych na specjalnie zorganizowane wycieczki dla podopiecznych. „Chcemy zapewnić dzieciom moc niezapomnianych wrażeń” - podkreślali. I tak też się stało.

do góry