Strona główna/Urząd/Aktualności/"Kocham Cię Polsko" w Przedszkolu nr 10

"Kocham Cię Polsko" w Przedszkolu nr 10

Aktualności 11 Maja 2018

Dzisiaj najmłodsi z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima rywalizowali ze sobą w konkursie "Kocham Cię Polsko". Wydarzenie stanowiło element szeregu działań poświęconych wychowaniu patriotycznemu i nawiązywało także do rocznicy stulecia odzyskania niepodległości. 

 

Wiedzą o Polsce musiały wykazać się czteroosobowe zespoły reprezentujace wszystkie grupy. Konkurs odbył się w II turach - przedszkolaki rywalizowały ze sobą o godzinie 10.00 i 14.00. Pojawiły sie pytania o znajomość polskich legend, melodii znanych z bajek, symboli narodowych i władz państwowych. Konkurs oficjalnie otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, który podkreślił jak ważne są konkursy o tematyce patriotycznej, organizowane już na etapie przedszkola. "Rok 2018 jest niezwykle ważny, świętujemy stulecie odzyskania niepodległości. Polska to naród, język, ale także ważne symbole: biało-czerwone barwy, herb i hymn - i cieszę się, że poznajecie je już od najmłodszych lat" - mówił burmistrz W. Janiszewski. Zmaganiom reprezentantów poszczególnych grup przyglądały się wszystkie przedszkolaki, ubrane w biało-czerwone stroje i żywo dopingujace swoich kolegów i koleżanki. 

 

Konkurencje oceniało Jury w składzie: Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski, Wicestarosta powiatu rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczaca Komisji Oświaty Kultury i Sportu Stefania Szyp, Rzecznik prasowa Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach Hanna Piórecka-Nowak, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach Iwona Sadowska oraz gospodynie placówki  - Dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla oraz Wicedyrektor Przedszkola nr 10 Izabela Piksa, które za każdą z nich przyznawało poszczególnym grupom punkty. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że wszystkie grupy zdobyły ich taka samą ilość - a tym samym, zajęły pierwsze miejsce, za które jury wręczyło dyplomy i drobne upominki. 

Konkurs przygotowały nauczycielki: Danuta Szmandra i Anna Bednarek.

 

Kocham Cię Polsko w Przedszkolu nr 10

do góry