Strona główna/Urząd/Aktualności/"Festiwal słowa" w CKE

"Festiwal słowa" w CKE

Aktualności 27 Lutego 2018

Dzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbył się „Festiwal słowa” - Gminny Konkurs Recytatorski dla klas O-3. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

„Festiwal słowa to impreza cykliczna. Co roku, podczas niej mamy niepowtarzalną okazję wysłuchać występów przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 z terenu naszej gminy. Tak również będzie dzisiaj” - tymi słowami dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Przegędzy Dagmara Kalinowska przywitała zebranych na sali uczestników konkursu, ich rodziców i nauczycieli. „Jestem przekonana, że wszyscy mali artyści, którzy dzisiaj wystąpią, chociaż są świetnie przygotowani, to jednak trochę się denerwują, dlatego trzymajmy za nich mocno kciuki” - dodała Katarzyna Mańka-Wałek, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Przegędzy i organizatorka konkursu.

 

„Festiwal słowa” uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny: „Cieszę się niezmiernie, że z desek naszego Centrum Kulturalno-Edukacyjnego mogą korzystać wszyscy, którzy tego chcą, i takie konkursy jak dzisiejszy są tego najlepszym dowodem. Cieszy mnie również to, że po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy naszej gminy oraz ich nauczyciele wkładają tak wiele serca i pracy w przygotowanie takich festiwali” – mówił burmistrz.

 

Młodzi recytatorzy, którzy zaprezentowali się na scenie czerwieńskiego CKE byli wspaniale przygotowani do konkursu. Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak „O rupakach” Danuty Wawiłow, „Entliczek pentliczek” Jana Brzechwy, „Ballada o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej czy „Ćwikła” Jana Brzechwy. Organizatorzy konkursu przyznali, że z roku na rok poziom jest wyższy i coraz trudniej jest wybierać zwycięzców. Ostatecznie jednak poszczególne miejsca zajęli:

 

Przedszkola:

 1. Filip Stryczek

 2. Franciszek Stano

 3. Magdalena Biskup

 

 

Klasa 1:

 1. Paweł Kania

 2. Maja Filuś

 3. Anna Bogdał

 

Klasa 2:

 1. -------

 2. ex aequo: Nina Smolnik

                        Samuel Ganiek

 1. Maria Driańska

 

Klasa 3:

 1. ex aequo: Zuzanna Grzegorzek

                   Dominika Błaszczyk

 2. Michalina Palaga

 3. Miriam Draga

 

do góry