Strona główna/Urząd/Aktualności/"Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!”

"Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!”

Aktualności 27 Lutego 2017

W Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach 22 i 23 lutego odbyły się niezwykłe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, inspirowane książką pt. „Idol: Maria Skłodowska-Curie”. W rolę prowadzącej warsztaty Marii Skłodowskiej-Curie wcieliła się bibliotekarka – Sabina Sucharska, która wraz z pracownicą biblioteki - Agnieszką Rybka przeprowadziła szereg fascynujących eksperymentów. Dzieci były zachwycone!

 

"Książka poświęcona Marii Skłodowskiej-Curie jest pierwszą otwierającą serię „Idol”, poświęconą wielkim ludziom, którzy są niezaprzeczalnym wzorem do naśladowania – zwłaszcza dla ludzi młodych, poszukujących swojej drogi. Polska noblistka, kobieta, która swoimi osiągnięciami wyprzedziła czasy, w których żyła, jest zdecydowanie osobą, którą można stawiać za wzór. Charakteryzowała ją odwaga, niezłomność, samodyscyplina, siła charakteru i pragnienie dążenia do celu – cechy, które należy pielęgnować i odkrywać w sobie na każdym etapie życia" - podkreślają pracownicy biblioteki.

Biblioteka Publiczna zakwalifikowała się do udziału w konkursie poświęconym Marii Skłodowskiej-Curie pt. "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!”. Projekt organizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i ma na celu popularyzację sukcesów noblistki wśród dzieci. Młodzi uczestnicy warsztatów mogli sami poczuć się jak naukowcy w laboratorium, przygotowujący się do wykonywania eksperymentów i doświadczeń, co stanowiło dla nich nie lada atrakcję.

W warsztatach edukacyjnych na temat naukowej działalności Marii Skłodowskiej-Curie wzięli udział uczniowie klas III Zespołu Szkół nr 2 oraz Zespołu Szkół nr 4 w Czerwionce-Leszczynach.

do góry