Strona główna/Urząd/Aktualności/"Dobrze z tatą być"

"Dobrze z tatą być"

Aktualności 5 Grudnia 2016

W miniony piątek przedszkolaki z Przedszkola nr 6  "Pod Jarzębiną” w Czerwionce-Leszczynach z okazji Barbórki tradycyjnie zaprosiły swoich ojców do CKE. Na scenie zagościły tańce, piosenki i ogromna radość maluchów – był to prezent dla wszystkich ojców, w ten sposób przedszkolaki wyraziły swoją miłość i wdzięczność.

„Ponieważ Dzień Taty wypada w czasie rozpoczynających się wakacji, to właśnie Barbórka do dawna jest dla dzieci okazją, aby zaprosić swojego tatę do przedszkola. Przygotowania w grupach trwały od dawna, a dziś wszystkie przedszkolaki mogły wreszcie pochwalić się swoimi umiejętnościami” - wyjaśniała Iwona Palarz, dyrektor przedszkola.

Spotkanie rozpoczęła grupa "Zajączki" piosenką i tańcem "Karlusy", oraz piosenką "Daj mi rękę tato”.

Grupa "Pszczółki" przygotowała wiersz o tacie oraz taniec do piosenki "Toca toca". "Muchomorki" zatańczyły do "Polki Trisch Trasch", zaśpiewały piosenkę "Dla taty" oraz zaprezentowały skecz. "Żabki" przedstawiły inscenizację o różnych zawodach ojców, wiersz "Górnicza czapka" oraz piosenkę "Piosenka zamiast kwiatów". "Motylki" zaprezentowały się w "Polce radosnej" oraz w piosence "Jak jo chodził do szkoły". Najmłodsza grupa "Jarzębinki" odważnie zaprezentowała wiersz "Dla taty" oraz piosenkę "Tata jest potrzebny".

Miłym akcentem były wspólne śpiewy dzieci i zaproszonych gości tradycyjnych śląskich piosenek - "Karolinka" i "Szła dzieweczka". 

Z okazji górniczego święta, przedszkolaki życzyły ojcom zdrowia, sił i codziennej radości. Sceniczne popisy maluchów podziwiali także Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Przewodnicząca komisji kultury, oświaty i sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp.

 

do góry