Strona główna/Urząd/Aktualności/"Diament Biznesu 2017"

"Diament Biznesu 2017"

Aktualności 12 Lutego 2018

 

 

W miniony piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się Gala Biznesu połączona z wręczeniem nagród gospodarczych Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny "Diament Biznesu 2017".

Uroczystość stanowiła formę podziękowania złożonego na ręce przedsiębiorców, którzy rozwijając swoje firmy i ich potencjał, jednocześnie budują w Gminie i Mieście wizerunek biznesu odpowiedzialnego, dbającego o zrównoważony rozwój i otoczenie zewnętrzne. Zapewniają miejsca pracy i wytwarzają produkty, będące doskonałą wizytówką, marką miejscowości.

„Nie byłoby dzisiejszej uroczystości, gdyby nie było Was – przedsiębiorców, którzy zdecydowaliście się rozwijać swój biznes w naszej Gminie. Za to dzisiaj na Wasze ręce pragnę złożyć gorące podziękowania – zwrócił się do zgromadzonych burmistrz W. Janiszewski. - Wasza praca zaowocowała tym, że w roku 2018 budżet Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny osiągnął poziom około 165 milionów złotych. Warto przy tym pamiętać, że dziesięć lat temu budżet był na poziomie około 80 milionów, a dzięki temu widać skalę zmian i rozwój naszej miejscowości”.

Kapituła nagrody w składzie:

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski

Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda

Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik

Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik

Przewodnicząca komisji działalności gospodarczej, promocji i rozwoju Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Jolanta Szejka,

działając na mocy uchwały Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, obradowała 1 lutego i spośród zgłoszonych nominacji wyłoniła laureatów nagrody gospodarczej Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny „Diament Biznesu 2017”.

Kategoria: Produkcja

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handowo-Usługowe ZIMEX Grzegorz Zimończyk

Zimex jest firmą specjalizującą się w sprzedaży hurtowej materiałów i akcesoriów do produkcji mebli. Firma swą działalność datuje od 1991 roku. Powstała jako hurtownia materiałów stolarskich. Dziś ZIMEX jest dystrybutorem wielu kluczowych polskich oraz zagranicznych producentów i akcesoriów meblowych. Firma przywiązuje niezwykłą wagę do jakości oferowanego asortymentu, a jej oferta jest stale poszerzana, w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów. Podejmując nowe wyzwania, ZIMEX zrealizował także projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

 

Kategoria: Usługa

Przedsiębiorstwo Handlowe INTER Handel Iwona Kozioł

Przedsiębiorstwo Handlowe Inter Handel od 1990 roku zajmuje się sprzedażą AGD , w 90% jest to sprzęt marki Eldom, której przedsiębiorstwo jest współtwórcą. Sprzedaż hurtowa dotyczy terenu całej Polski, natomiast punkt sprzedaży detalicznej znajduje się w Bełku. Od kilku lat firma rozwija sprzedaż internetową pod nazwą „Dollo”. W toku swojej działalności firma Inter Handel zaznaczyła swoją obecność na rynku nieruchomości budując osiedle w Rybniku. Przedsiębiorstwo dba o swoich pracowników, co skutkuje niską rotacją zatrudnionych. Firma wspiera także drużynę Młodzików lokalnego klubu sportowego. Każda prośba o wsparcie rzeczowe lub finansowe od instytucji znajdujących się na terenie Bełku jest rozpatrywana pozytywnie.

 

Kategoria: Handel

Firma Fojcik Jerzy Produkcja i sprzedaż wyrobów mięsno-wędliniarskich

Firma z rodzinnymi tradycjami, powstała w 1992 roku. Obecnie zatrudnia około dwudziestu pracowników, prowadzi 9 sklepów, a zakład macierzysty znajduje się w Przegędzy. Firma zaopatruje mieszkańców oraz placówki żywienia zbiorowego z terenu naszej Gminy, ale również z Żor i Rybnika. Wśród wielu wyjątkowych wyrobów wędliniarskich, dzisiaj sztandarowym produktem jest kiełbasa z solą morską, o wdzięcznej nazwie – kiełbasa dziadka Francka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Firma wprowadza wiele udogodnień, nowoczesne technologie oraz dba o niezwykłą staranność podczas procesu wytwarzania swoich produktów. Firma sponsoruje placówki opiekuńcze z terenu naszej Gminy oraz jej okolic.

 

Kategoria: Wybitne Zaangażowanie Społeczne

Restauracja KIBIC Iwona Pietrzak

 

Restauracja powstała w 2002 roku. Obecnie zatrudnia 10 osób. Prowadzi działalność gastronomiczną stale podnosząc jakość swoich usług. Od 14 lat współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach podejmując trudne zadanie jakim jest przygotowanie dożywiania osób ubogich, doświadczonych przez los. Wspiera także placówki przedszkolne, szkolne, sportowe, a także osoby najbardziej potrzebujące.

 

W kategorii Firma roku kapituła nagrody postanowiła docenić trzy przedsiębiorstwa

Firmę Handlowo-Usługową Szostak Franiciszek Szostak

Firma Szostak powstała w 1989 roku i funkcjonuje nieprzerwanie na rynku do dziś ciesząc się bardzo dobrą opinią i zaufaniem klientów indywidualnych oraz firm. Oferowane przez przedsiębiorstwo materiały to produkty renomowanych firm, wysokiej jakości, a także w przystępnych cenach. Właśnie atrakcyjne ceny oraz fachowa pomoc przy doborze materiału pozwala firmie stale się rozwijać i poszerzać swoją ofertę materiałów budowlanych i usług świadczonych na rzecz klientów. Dzięki dużej flocie samochodów transportowych , firma zapewnia sprawną i terminową dostawę zakupionych materiałów. A dzięki nakładom inwestycyjnym przedsiębiorstwo stale się rozwija i zwiększa zatrudnienie. Firma aktywnie wspiera różne organizacje, m. in. klub sportowy LKS Ruch Stanowice, Przedszkole nr 10, Szkołę Podstawową w Stanowicach, Parafię w Stanowicach. Wsparcie to ma charakter finansowy oraz rzeczowy.

 

Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy

Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy to bezpieczny, nowoczesny, nieustannie podążający w technologicznym rozwoju, a przede wszystkim dbający o wzorcowe relacje z Klientem Bank z ponad stuletnią obecnością na rynku usług finansowych.

W pełnym poszanowaniu zarówno dla Klienta ceniącego tradycyjny sposób obsługi, jak również w odniesieniu do Pasjonatów nowoczesnych technologii.

Koncentracja i otwartość w działaniu Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego pozwala rozwijać i utrzymywać relacje zarówno z Klientem, który oczekuje współpracy przy realizacji codziennych jego potrzeb w obsłudze finansów, jak również uczestniczyć z niemałym sukcesem w innowacyjnych, a często pionierskich projektach składanych przez firmy.

Trzecia spośród firm nagrodzonych tytułem Firma Roku to zarazem przedsiębiorstwo, które zadebiutowało w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny równy rok temu uruchamiając swój zakład na terenie naszej miejscowości - PROMAR Sp. z o.o. Łomianki

Promar to partner wiodących światowych producentów maszyn i urządzeń oraz dodatków do żywności. Ich wieloletnie doświadczenie i zaawansowanie technologiczne gwarantuje klientom Promaru współpracę z wiodącym dostawcą dla przemysłu spożywczego.

Od 29 lat Promar jest partnerem sukcesu swoich Klientów, dostarczając im stabilność, powtarzalność i dostęp do wyjątkowej wiedzy.

3 główne obszary działań biznesowych Promaru to:

  • przyprawy i dodatki dla przetwórstwa spożywczego

  • maszyny i urządzenia

  • serwis i sprzedaż części zamiennych

Firma zatrudnia ponad dwustu pracowników, cieszy się zaufaniem ponad tysiąca klientów

Posiada dwa zakłady produkcyjne (w Zawierciu i Kaliszu), własny Dział Rozwoju i Centrum Aplikacyjne oraz nowoczesne Centrum Serwisowe w Czerwionce-Leszczynach

Doskonale wyposażone Centrum Serwisowe, nowoczesny sprzęt, zespół doświadczonych specjalistów oraz bogaty zapas oryginalnych części zamiennych i podzespołów - to właśnie Serwis firmy Promar w Czerwionce-Leszczynach.

 

Gratulacje na ręce laureatów, poza członkami Kapituły,  złożyli Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztof Gadowski i Marek Krząkała, Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, przedstawiciel Biura Posłanki na Sejm Izabeli Kloc - Cezary Rajca.

W wydarzeniu uczestniczyli także:

Konsul Honorowy Republiki Chorwacji, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego Andrzej Żylak, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku Anna Michalczyk, komendant komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach Roman Chlubek, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, przedstawiciele Rad Dzielnic i Rad Sołeckich, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, naczelnicy, kierownicy w Urzędzie Gminy i Miasta, nagrodzeni i nominowani przedsiębiorcy oraz przedstawiciele firm działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Dla zgromadzonych podczas Gali Biznesu wystąpił jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce – De Mono.

do góry