Strona główna/Urząd/Aktualności/"Czerwionka-Leszczyny wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji" - podsumowanie

"Czerwionka-Leszczyny wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji" - podsumowanie

Aktualności 22 Czerwca 2010
Dziś o godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Leszczynach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Czerwionka-Leszczyny wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji".

Projekt na który pracownicy urzędu pozyskali aż 370 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowany jest od czerwca ubiegłego roku.

W jego ramach przeprowadzony został konkurs na logo i hasło promocyjne gminy,

opracowano i wydrukowano katalogi ofert inwestycyjnych w kilku wersjach językowych, utworzono stronę internetową dla potencjalnych inwestorów, gmina promowała się na międzynarodowych targach inwestycyjnych oraz w mediach, przedstawiciele urzędu prowadzili cykl spotkań biznesowych dla zainteresowanych ulokowaniem kapitału na terenie Czerwionki-Leszczyn.

"Aby zachęcić inwestora do zapoznania się z ofertą naszej gminy, trzeba dziś w pierwszej kolejności przebić się przez gąszcz konkurencji. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na szereg nowoczesnych działań promocyjnych, dzięki czemu możemy już obserwować efekty podjętych wysiłków – powiedział podsumowując projekt burmistrz Wiesław Janiszewski. - Kilka lat temu nie było chętnych do zainwestowania w Czerwionce-Leszczynach, teraz z satysfakcją obserwujemy jak sytuacja zmienia się na naszą korzyść. 


Jakie są pierwsze efekty działań podejmowanych w ramach projektu?

Postrzeganie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny jako pozytywnego miejsca dla lokalizacji inwestycji

Kilkanaście zapytań pisemnych o konkretne tereny

Kilkanaście rozmów telefonicznych dotyczących konkretnych terenów

3 wnioski o zakup terenów.

Jak dodaje Katarzyna Strzelczyk z Wydziału Rozwoju projekt unijny opiewający na kwotę 400 tysięcy to wartość porównywalna do sumy aż czterech rocznych budżetów wydziału. "To porównanie świadczy o rozmachu działań, które podjęliśmy w ciągu jednego roku na rzecz promocji naszej gminy. To, że projekt się kończy nie znaczy jednak, że zaprzestajemy dalszych działań. Wręcz przeciwnie" - wyjaśnia K. Strzelczyk. 


Do września pracownicy Wydziału Rozwoju chcą opracować kolejny projekt dotyczący terenów inwestycyjnych. "Realizacja projektu Czerwionka-Leszczyny - wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji pozwoliła nam nauczyć się wielu nowych rzeczy i zarazem zweryfikować założenia projektu. Wiemy na co teraz położyć szczególny nacisk. Które z działań są najbardziej efektywne" – wyjaśniają pracownicy. 

Zaproszenie burmistrza na dzisiejsze spotkanie przyjęli biznesmeni zainteresowani uruchomieniem swoich przedsiębiorstw na terenie gminy, ale również i ci, którzy już od lat aktywnie działają na rynku gospodarczym Czerwionki-Leszczyn. 

Z prośbą o sugestie, wskazówki i wsparcie zwrócił się do nich wiceburmistrz Grzegorz Wolnik: "Ponieważ przygotowujemy się do opracowania kolejnego projektu unijnego dotyczącego podkreślenia atrakcyjności inwestycyjnej gminy, chcielibyśmy skonfrontować nasze spostrzeżenia z sugestiami praktyków biznesu. Zachęcamy Państwa do współpracy przy tym projekcie. Nie chcemy kierować wszystkich naszych wysiłków w stronę nowych firm, zależy nam również na wzmocnieniu atrakcyjności przedsiębiorstw już działających na terenie naszej gminy".

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego spotkania
top_baner
do góry