Strona główna/Urząd/Aktualności/"Czerwionka-Leszczyny do przodu" zwycięża!

"Czerwionka-Leszczyny do przodu" zwycięża!

Aktualności 29 Listopada 2013

W listopadzie 2013 r. film „Czerwionka – Leszczyny do przodu” zrealizowany przez społeczność  ZS nr 3, dzięki głosom internautów został uznany za najlepszy film spośród wszystkich 18 zrealizowanych w ramach konkursu "Śląskie do przodu". Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego.

 

Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach od kilku lat z powodzeniem realizuje edukację filmową. Dlatego też społeczność szkolna ZS 3 podjęła się realizacji krótkiego filmu promującego inwestycje unijne gminy w ramach turnieju "Śląskie do przodu!".

Jego realizacja odbyła się w czasie kilku czerwcowych dni 2013 r. pod kierunkiem Małgorzaty Pyszny (nauczycielki języka polskiego) przy współpracy Marcina Gorzawskiego (nauczyciela matematyki i informatyki). Po krótkiej burzy mózgów powstała koncepcja filmu - Podchody ulicami Czerwionki w wykonaniu uczniów klasy II a gimnazjum, do której dołączono fragmenty poprzednich produkcji filmowych oraz zdjęć i zwiastunów.

Po kilku bardzo intensywnych dniach pracy powstał blisko 5-minutowy film, który na potrzeby programu TVP został ostatecznie skrócony do 1 minuty i zgłoszony do konkursu.

W wyniku głosowania, film z Czerwionki-Leszczyn został najwyżej oceniony przez internautów. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli film promujący naszą gminę!

top_baner
do góry