Strona główna/Urząd/Aktualności/"Cała Polska czyta dzieciom" w Przedszkolu nr 10

"Cała Polska czyta dzieciom" w Przedszkolu nr 10

Aktualności 6 Listopada 2014

Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach realizuje działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Do udziału w projekcie placówka zaprosiła Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego.

 

Wyjątkowy gość, podczas dzisiejszych odwiedzin w Przedszkolu, rozmawiał z dziećmi na temat wartości książki i zachęcał do zdobywania wiedzy za pośrednictwem literatury.

 

Burmistrz przeczytał dzieciom fragment jednej z ulubionych książek maluchów – opowiadań o przygodach Kubusia Puchatka.

Ofiarował także kilka książek, które przekazane zostały przedszkolnej bibliotece.

Po wypiciu soku z cytryny, decyzją przedszkolaków, burmistrz został przyjęty do grona „Przyjaciół Przedszkola”. Dyrektor placówki, Gabriela Grochla, wręczyła burmistrzowi dyplom oraz specjalnie przygotowany na tę okazję medal.Kampania, do której przyłączyło się Przedszkole nr 10 propaguje ideę codziennego głośnego czytania dzieciom w domach, przedszkolach i szkołach, dzięki któremu maluchy doskonalą swoje umiejętności językowe, ćwiczą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie. Jak podkreślają realizujący projekt pedagodzy - głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.

 

 

top_baner
do góry