Strona główna/Urząd/Aktualności/"Śląskie. Tu działamy" - spotkanie Lokalnych Bohaterów w Muzeum Śląskim

"Śląskie. Tu działamy" - spotkanie Lokalnych Bohaterów w Muzeum Śląskim

Aktualności 13 Grudnia 2017

7 grudnia w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące akcję „Śląskie. Tu działamy”. Podczas spotkania wyróżnienia odebrali laureaci plabiscytu „Lokalni Bohaterowie inspirują”. W gronie osób, które otrzymały ten zaszczytny tytuł znaleźli się również dwaj mieszkańcy naszej gminy – Marcin Stempniak oraz Czesław Żemła.

 

 

Lokalni Bohaterowie to społecznicy, aktywiści, wolontariusze – krótko mówiąc, ludzie, którzy swoimi działaniami zmieniają świat na lepsze. W miniony czwartek spotkali się w Muzeum Śląskim, żeby inspirować, ale przede wszystkim – motywować do działania. W 2017 roku nie brakowało bowiem wydarzeń, w których każdy z nich mógł się wykazać. Były to: akcja promująca społeczników i liderów „Lokalni Bohaterowie inspirują”, Lekcje Obywatelskie dla szkół ponadgimnazjalnych, warsztaty „Śląskie bez smogu” oraz Samorządowa Akademia Umiejętności dla urzędników. Każdej z tych akcji przyświecały takie wartości jak tolerancja, szacunek, troska o ludzi i środowisko i zaangażowanie w działania wspólnoty.

 

Każdy laureatów podczas spotkania odebrał z rąk Marszałka Województwa Śląskiego, Wojciecha Saługi statuetkę symbolizującą Lokalnego Bohatera 2017

 

Gościem specjalnym spotkania był Jerzy Owsiak. Wygłosił on wykład, w którym opowiedział zebranym o początkach swojej działalności, podkreślając, że aby dojść do czegoś wielkiego trzeba zawsze zacząć od małych działań, na skale lokalną – dopiero później można je rozszerzać. Należy jednak pamiętać, że wspomniane wartości, które przyświecały akcji „Śląskie. Tu działamy” nigdy nie przestają być aktualne, i zawsze trzeba o nich pamiętać.

do góry