rozmiar tekstu + A - A   Wersja tekstowa

Przed nami final rozgrywek Ligi Gier Planszowych

Opublikowano: 19/06/2017

Resized_20170608_104451-8fc915c873bbd07f9ed36d0b03d51164.jpeg
Dobiega końca druga edycja rozgrywek Ligi Gier Planszowych. Przed nami pozostał finał rozgrywek, który planowany jest na 21 czerwca.

Od początku roku Stowarzyszenie Redukowania Bierności prowadzi Ligę Gier Planszowych, w ramach której odbywają się zajęcia i rozgrywki promujące postawy przedsiębiorcze. Do tegorocznej edycji rozgrywek zaproszone zostały Gimnazjum nr 2 w Leszczynach oraz Gimnazjum nr 4 w Czerwionce (Zespół Szkół nr 3). Młodzież wzięła udział w treningach oraz rozgrywkach, które pozwoliły wyłonić laureatów na poziomie szkół. 21 czerwca organizowany jest finał rozgrywek, w którym zmierzą się zwycięzcy rozgrywek szkolnych.

Liga Gier Planszowych to nazwa projektu, w ramach którego Stowarzyszenie promuje postawy i wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Idea gier pozwala zdobywać kompetencje w sposób aktywny, alternatywny wobec klasycznego procesu nauki. Każdego roku wybierane są ciekawe gry planszowe lub interakcyjne, które pozwalają atrakcyjnie ćwiczyć umiejętności z zakresu ekonomii, finansów, rynku oraz postawy, które określamy mianem przedsiębiorczych. Wszystko zamknięte w ramy gier, rozgrywek szkolnych i międzyszkolnych. Dotychczas wykorzystywane gry to m.in. Cashflow, Eurocash, Chłopska Szkoła Biznesu.

Liga Gier Planszowych obfituje w ambitną i zaangażowaną młodzież. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy już niebawem.


Zamknij